top of page

Luxusní kuchyně next125 v provedení matné bílé sklo a Fenix černá, pracovní desky z matného černého skla, varná deska Bora Professional 2.0 , konvektomat Gaggenau, myčka Miele

Designér interiérů

Několik otázek pro Lenku Seidlovou, designerskou duší studia HVT:

Jak dlouho se designu interiéru věnujete?


V roce 2008 jsem dokončila poslední studia designu a od té doby až do současnosti pracuji v rodinném interiérovém studiu.
Co je pro Vás nejdůležitější jako pro designérku na první schůzce?
Na první schůzce se snažím zajistit si co nejvíce informací o klientovi, o jeho životním stylu, o jeho vnímání tvarů a barev a také o ochotě do nového bydlení investovat čas, energii a prostředky.

DSC_3514.jpg
1. Prvni kontakt-11.jpg

Která fáze realizace zakázky Vás těší a která naopak nejméně?


Práce bytového designéra je velmi naplňující, umožňuje mi prožívat současně ,,více životů“ při vytváření nových realit. A ty jsou často úplně jiné, než v jakých se já osobně pohybuji. Těší mě poznávat nové lidi, pronikat do jejich životů a prostřednictvím jejich vnímání reality vytvářet vize, které realizujeme. Většinou tedy nemám úplně volnou ruku, moje preference musí ustoupit naplnění zákazníkovy představy, ale právě to je ta výzva –zhmotnit dosud pouze myšlené.
Nejméně mě těší diskuze s řemeslníky při kontrole realizací, pokud se snaží práci si ulehčit, tvrdí, že to takto nejde (a ono to nakonec jde a není to naštěstí časté).

Přicházejí lidé s jasnou představou nebo jim tu představu spíše vytváříte Vy?


Pokud přijde klient a zahájí schůzku větou: ,,Mám jasnou představu!“, je mým úkolem zjistit, do jaké míry tato věta platí. 
Co chtějí tuzemští zákazníci jinak, než když se rozhlížíte po světě?
Myslím, že se nedá český klient nějak specificky zařadit, ale vypozorovala jsem, že Češi obecně sledují trendy a dávají přednost jednodušším řešením ve skandinávském stylu. Pokud se ale vrátí po delším pobytu v anglosaských zemích, tíhnou ke klasičtějším interiérům.
Trendy určují velké veletrhy, některé se ujmou, některé jsou přechodné, do Čech přicházejí s mírným zpožděním.

1. Prvni kontakt-3.jpg
2. Setkani nad navrhem-7.jpg

Co byla Vaše nejzapeklitější designerská zakázka?


Zatím jsme si nakonec se vším poradili, ale nejproblematičtější bývá trojkombinace malé prostory -náročný zákazník - nedostatek financí.
Co byste vzkázala těm, kdo si chtějí pořídit novou kuchyni a nevědí kde začít?
Ptejte se na doporučení spokojených přátel, kteří mají nedávno nainstalovanou kuchyň, sdílejí stejný hodnotový systém, mají podobný vkus a přejí vám to nejlepší. Pokud takové nemáte, vyberte si studio s dlouhou tradicí, zkušeným designérem a nabídkou kvalitních materiálů.

Co byste si přála mít ve svém vysněném bydlení?


Zahradu, ta je mým druhým koníčkem po práci.

bottom of page